woman facing on white counter
Biznes,  Usługi

Gdzie kupić kasę fiskalną online?

Rok 1993 przyniósł przełomowe zmiany w organizacji handlu w Polsce. Od lipca tegoż roku zaczął obowiązywać w Polsce podatek od wartości dodanej popularnie nazywany VAT. Zakres jego stosowania zawiera rozwinięcie nazwy – podatek od towarów i usług. Podatek ten zastąpił funkcjonujący wcześniej podatek obrotowy. Prostota podatku obrotowego zastąpiona została skomplikowanym podatkiem VAT. Aby nowy podatek mógł funkcjonować niezbędne było wprowadzenie specjalnych kas fiskalnych rejestrujących jego powstanie w placówkach sprzedażowych oraz usługowych.

Kasa fiskalna.

Elektroniczne urządzenie rejestrujące obrót oraz poszczególne stawki podatku VAT. Jednocześnie kasa fiskalna rejestruje podstawowe dane dotyczące podatku dochodowego. Kasy fiskalne występują w różnych konfiguracja i przyjmują różne rozwiązania techniczne. Mogą stanowić samodzielne urządzenie rejestrujące, mogą być sprzężone z komputerem, mogą mieć postać drukarki fiskalnej itp. Podstawowym zadaniem urządzeń rejestrujących sprzedaż jest zapisanie należnego podatku oraz wytworzenie potwierdzenia wykonanej operacji w postaci paragonu. Tyle podstawowych informacji o kasach.

Co to jest kasa fiskalna online?

Nowy sposób rejestrowania sprzedaży i określonych usług polegający na przekazywaniu danych o transakcji bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Do tego typu działania niezbędny jest dostęp do internetu. Ten rodzaj kas ma w zamierzeniach stopniowo eliminować z rynku urządzenia nazwijmy je analogowe, rejestrujące transakcje w pamięci kasy i drukujące paragony. Stosując rozwiązanie kas online każda transakcja może być monitorowana na bieżąco. Nadzór nad danymi pochodzącymi z kas online sprawuje Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Przedstawiony rodzaj ewidencjonowania rozliczeń z klientem indywidualnym ma za zadanie uszczelnić rynek związany z podatkiem VAT. System wprowadzany jest sukcesywnie do rożnych działów gospodarki i z czasem ma obowiązywać wszystkich.

Dystrybutorzy kas fiskalnych online.

Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług wyspecjalizowanych producentów uznanych na rynku marek.

Posnet – najbardziej rozpoznawalny polski producent kas i urządzeń fiskalnych. Pierwsze kroki na rynku kas fiskalnych stawiał wraz z pojawieniem się ustawy o nowym podatku VAT. Dziś w swojej ofercie posiada kasy fiskalne online wraz z pełnym pakietem obsługowym.

ELZAB – od wielu lat działająca na rynku firma rozwijająca się wraz z rozwojem elektroniki oraz usług z nią związanych. W 1993 wraz z wejściem w życie ustawy o VAT, zaczęto w ELZAB produkcję kas fiskalnych. Dziś w ofercie znaleźć można urządzenia spełniające wymogi kas online.

Novitius – marka wywodząca się z Optimusa. Uznana pozycja na rynku producentów kas fiskalnych w tym kas online.

Producentów kas fiskalnych online jest w Polsce wielu. Te trzy wymienione przedsiębiorstwa charakteryzują się szeroką bazą dystrybucyjną i serwisową. W przypadku kas fiskalnych jest to bardzo ważne, aby jak najszybciej można było otrzymać pomoc w sytuacjach awaryjnych. Wymienieni producenci spełniają te wymogi.