green plant in clear glass cup
Biznes,  Usługi

Konto oszczędnościowe, a lokata

Nasi dziadkowie swoje oszczędności trzymali dobrze ukryte w domu. W dzisiejszych czasach podejście do zarządzaniem pieniędzmi zdecydowanie uległo zmianie. Młode i obrotne osoby chcą zarabiać na posiadanych oszczędnościach, a nie chować je w skarpecie. Oferty banków w tej kwestii są różne.

Swoje pieniądze można wpłacić na lokatę lub konto oszczędnościowe. Warto jednak poznać różnicę między tymi propozycjami. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wpłacanie pieniędzy do banków jest bezpieczniejsze niż trzymanie ich w domu. Różne niefortunne zdarzenia losowe mogą spowodować, że stracimy nasze pieniądze w wyniku pożaru czy włamania.
Trzymanie swoich środków na oprocentowanej lokacie pozwala na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Jednak decyzja o założeniu lokaty wiąże się też z tym, że pieniądze są na niej w pewien sposób zamrożone. Oczywiście możemy je w każdej chwili wypłacić, ale najczęściej tracimy wtedy naliczone przez bank odsetki. Bezpieczniejszym rozwiązaniem są konta oszczędnościowe. W tym wypadku możemy wypłacić środki w każdej chwili i bez żadnych konsekwencji. Jednak na koncie oszczędnościowym zarobimy mniej niż w przypadku lokaty. Dodatkowo bank w każdej chwili może zmienić wysokość oprocentowania.