Larry_Page_in_the_European_Parliament,_17.06.2009
Biznes,  Firma,  Usługi

Larry Page – człowiek sukcesu

Larry Page jest przedsiębiorcą internetowym i informatykiem, który połączył siły ze szkolnym kolegą z klasy Siergiejem Brinem, aby uruchomić wyszukiwarkę Google w 1998 roku.

Lawrence Page urodził się 26 marca 1973 r. W East Lansing w stanie Michigan. Jego ojciec, Carl Page, był pionierem informatyki i sztucznej inteligencji, a jego matka uczyła programowania komputerowego. Po uzyskaniu stopnia Bachelor of Science w dziedzinie inżynierii na University of Michigan, Page postanowił skoncentrować się na inżynierii komputerowej na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Stanforda, gdzie poznał Brina.

W ramach projektu badawczego na Uniwersytecie Stanforda Page i Brin stworzyli wyszukiwarkę, która wyświetla wyniki według popularności stron, po tym, jak stwierdził, że najbardziej popularny wynik byłby często najbardziej użyteczny. Wyszukiwarkę nazwali „Google” od matematycznego terminu „googol”, który odnosi się do numeru 1, po którym następuje 100 zer, aby odzwierciedlić ich misję zorganizowania ogromnej ilości informacji dostępnych w Internecie.

Po zebraniu 1 miliona dolarów od rodziny, przyjaciół i innych inwestorów, para uruchomiła firmę w 1998 roku. Od tego czasu Google stało się najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, otrzymując średnio 5, 9 miliarda wyszukiwań dziennie w 2013 roku. Siedziba firmy znajduje się w sercu Kalifornii Valley, Google ogłosiło swoją pierwszą ofertę publiczną w sierpniu 2004 roku.

We wrześniu 2013 r. Page znalazł się na 13 miejscu listy Forbes 400 najbogatszych ludzi w Ameryce. W październiku zajął 17 miejsce na liście „Najpotężniejszych ludzi” Forbesa z 2013 roku.

10 sierpnia 2015 r. Page i Brin ogłosili utworzenie nowej spółki macierzystej o nazwie Alphabet, która będzie nadzorować Google i inne spółki zależne. Page i Brin mieli zostać odpowiednio dyrektorem generalnym i prezesem nowej spółki, a Sundar Pichai został dyrektorem Google.

W marcu 2018 r. Ogłoszono, że firma osobiście finansowana przez Page, Kitty Hawk, osiągnęła porozumienie z urzędnikami w Nowej Zelandii, aby rozpocząć proces certyfikacji w pełni elektrycznej, samokierującej latającej taksówki.

Kitty Hawk testowała swój samolot, nazywany Cora, nad Nową Zelandią od poprzedniego października. Ponieważ Boeing, Airbus i Uber należą do firm, które chcą rozpocząć działalność w rozwijającej się branży taksówek powietrznych, Kitty Hawk zamierza stworzyć komercyjną sieć pojazdów do 2021 roku.

 

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Larry_Page_in_the_European_Parliament,_17.06.2009.jpg

Marcin Mycielski, European Parliament (Stansfield) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]