nordwood-themes-kRNZiGKtz48-unsplash
Biznes,  Firma,  Rozwój

Znajdź pomysł na TWÓJ biznes

Ludzie ciągle starają się znaleźć to, na co chcieliby poświęcić swoje życie i najlepiej by to pozwoliło zapłacić czynsze, rachunki i wystarczyło na przyjemności. Założenie nowej (przekonującej) firmy jest nadal poważnym problemem dla wielu, głównie dlatego, że nie wiesz od czego zacząć, albo po prostu zaczynasz od złego pomysłu.

Znalezienie nowego i przekonującego pomysłu na biznes nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. I nawet jeśli szansa może odegrać tutaj ważną rolę, powinieneś był zrobić wszystko, aby „zobaczyć”, jak to się dzieje.

„W polu obserwacji przypadek sprzyja przygotowanemu umysłowi” – Louis Pasteur.

Pytanie brzmi zatem: jak wymyślić nowy pomysł na biznes od podstaw?
Potrzebujesz pomysłu na biznes? Zmień perspektywę, bądź samoświadomy, badaj, pisz o tym i zbieraj e-maile, poszerzaj perspektywy.

Pierwszą rzeczą jest sposób, w jaki patrzysz na rzeczy w swoim codziennym życiu i wokół siebie. Jeśli chcesz znaleźć nowe pomysły biznesowe, które warto realizować, powinieneś zmienić swój punkt widzenia na różne rzeczy: ujawnić ukryte funkcje, nieznane szczegóły i zobaczyć to, na co inni zwykle nie patrzą.

Możliwość czerpania z wielu doświadczeń ułatwi ci łączenie kropek i wymyślanie nowych pomysły biznesowe. Czytaj więcej artykułów i książek z dziedzin które wg Ciebie mogą ci dać kopa do działania w tym kierunku. Oglądaj rozmowy, wywiady i bierz udział w wydarzeniach w swoim mieście. Przede wszystkim rozmawiaj z ludźmi z różnych środowisk głównie w otoczeniu w którym miałby działać twój biznes. Dowiesz się dzięki temu czego brakuje ludziom, na co jest deficyt.

Działania te zapewnią ci z pewnością właściwy stan umysłu do rozwijania pomysłów na przedsiębiorczość. Oto kilka wskazówek, które warto znać na początku drogi :

-Bądź samoświadomy
-Zbadaj i znajdź właściwą inspirację
-Napisz o tym i zbieraj e-maile od dnia 0
-Zastanów się, ile kosztuje ten pomysł
– Zacznij pozytywnie zmieniać swoje życie
– Pamiętaj pomysły biznesowe to za mało, trzeba działania, inspiracji i motywacji!