Pokazy multimedialne w trakcie eventów
Usługi

Pokazy multimedialne w trakcie eventów

Organizowanie imprez masowych to bardzo skomplikowane, kompleksowe zajęcie. Do zaplanowania jest po pierwsze cały scenariusz takiego wydarzenia, który powinien być atrakcyjny i nienużący dla zaproszonych osób.

Należy pozyskać gwiazdy, które zgodzą się wystąpić dla naszej publiczności, wynegocjować z nimi zadowalające dla obu stron warunki oraz spełnienie wszystkich postawionych przed nami wymogi. Niezbędne jest zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa, wynajęcie doświadczonych ochroniarzy itd.

Trzeba także zorganizować całe techniczne zaplecze takiej imprezy, bądź powierzyć to zadanie w ręce profesjonalnej, sprawdzonej firmy, która zadba nie tylko o montaż sceny i podestów, odpowiednie okablowanie, właściwe nagłośnienie odsłuchowe i frontowe, efektowne i estetyczne oświetlenie, ale też dodatkowe elementy mające uatrakcyjnić nasze wydarzenie, takie jak przykładowo wytwarzanie dymu czy wszelkiego rodzaju widowiska multimedialne.

Skupmy się na tych ostatnich. W dzisiejszych czasach technika jest na tak wysokim poziomie, że prezentacja multimedialna może być sama w sobie główną atrakcją konkretnego wydarzenia. Jaką formę może przybierać? Popularne są na przykład wszelkiego rodzaju pokazy laserowe. Jest to bardzo atrakcyjne wizualnie widowisko, które elektryzuje widownie i na bardzo długo zapada jej w pamięci. Lasery mogą być indywidualną atrakcją, ale także zintegrowaną częścią jakiegoś występu. Ich dopełnieniem może być odpowiedni dźwięk, pirotechnika, efekty wodne i dymne, sztuczna mgła itd.

Być może mniej spektakularne, choć cieszące się równie sporym powodzeniem wśród klientów firm specjalizujących się we wszelkiego rodzaju pokazach multimedialnych są wizualizacje, wyświetlane na specjalnych ekranach LCD, projektorach multimedialnych czy np. wielu pojedynczych ekranach telewizorów, co daje bardzo spektakularny efekt.

Wizualizacje mogą prezentować treść, którą wybierze organizator, albo być dobrane przez obsługę pod konkretne wydarzenie sceniczne, występ czy pojedynczą piosenkę. Pokazy multimedialne mogą tez przybierać szereg innych form, idealnie wpasowujących się w charakter danego wydarzenia. Niezwykle istotne jest, aby pamiętać, że rola firmy obsługującej nasz event nie może ograniczać się do montażu sprzętu. Na każdym etapie wydarzenia powinien nam towarzyszyć ktoś z obsługi technicznej, żeby nadzorować właściwe działanie, a w razie różnego rodzaju wypadków losowych, problemów z prądem itd. zapewnić niezbędne do szybkiego i sprawnego przywrócenia właściwego biegu wydarzeń elementy.

Przy wynajmowaniu profesjonalistów warto upewnić się, że są oni przygotowani na awarie i zapewniają wówczas tak zwany „plan B”. Problemy techniczne nie powinny mieć miejsca, ponieważ mogą popsuć całe show, postawić organizatora w niezręcznej sytuacji i narazić go na finansowe straty, ale jeszcze ważniejszym elementem jest bezpieczeństwo. Sprzęt elektroniczny może sprawiać realne zagrożenie, np. wskutek przegrzania może dojść do pożaru. Firma, która zajmuje się techniczną stroną naszej imprezy powinna być przygotowana na taką ewentualność i sprawne zażegnanie niebezpieczeństwa bądź ewakuowanie gości. Również sprzęt, którym się posługuje powinien być stosunkowo nowy i w pełni sprawny.

Photo by anna-m. weber from Pexels