Photo by mentatdgt from Pexels
Biznes,  Rozwój

Klasyka zawsze w cenie

Dress code, czyli odgórnie narzucone reguły, którymi należy się kierować przy wyborze stroju odpowiedniego do okazji ma szczególne znaczenie, kiedy dotyczy różnego rodzaju spotkań biznesowych i pracy ogólnie.

W przypadku mężczyzn strój w stylu business formal to przede wszystkim elegancki garnitur, koszula, krawat i odpowiednie buty. Ponieważ jednak podobny strój obowiązuje mężczyzn przy innych formalnych okazjach łatwo popełnić tutaj modowe faux paux. Czym więc powinien kierować się biznesmen wybierając odpowiedni garnitur?

Po pierwsze ważny jest kolor. Najlepiej zrezygnować z czerni, która zwykle zarezerwowana jest na najbardziej oficjalne wyjścia. Najlepszym wyborem będzie gładki, jednolity garnitur, granatowy bądź w ciemnych odcieniach szarości. Do takich modeli łatwo dobrać różnorakie dodatki, co pozwala na tworzenie wielu stylizacji w zależności od rangi biznesowego wydarzenia. Jeśli lepiej czujesz się w garniturach we wzory – zdecydowanie postaw na klasyczne, subtelne motywy. Mogą to być na przykład prążki lub kraty – windowpane albo glen plaid.

Po drugie garnitur powinien być dla człowieka biznesu swoistą inwestycją i móc służyć mu przez lata. Szukanie na siłę okazji nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Najlepszym materiałem będzie zdecydowanie wełna – naturalna tkanina, w której ciało oddycha, która jednocześnie bardzo dobrze się prezentuje. Wybierając garnitur całoroczny warto wybrać tkaninę o średniej gramaturze, na ciepłe miesiące najlepsze będą tak zwane tropiki, czyli garnitury wykonane z owczej wełny o otwartym splocie, na jesień i zimę warto wybrać grubsze modele z flanelowym wykończeniem.

Do niedawna za biznesowy, bardziej elegancki model uważane były garnitury jednorzędowe, obecnie jednak również dwurzędówki cieszą się sporym powodzeniem. Dla mężczyzn szukającym nieoczywistych rozwiązań sprawdzić może się także garnitur trzyczęściowy, np. z kamizelką w kontrastującym kolorze. Liczy się tutaj jednak wyczucie i obycie.

Nawet najlepszy garnitur nie będzie kompletny bez odpowiednich dodatków. Najlepiej sprawdzi się bawełniana koszula w klasycznej bieli. Ważne są też dodatki – krawat w stonowanych barwach, poszetka, buty pasek i zegarek.

Photo by mentatdgt from Pexels