Pexels Photo 684387
Firma

Biznesowy dress code dla niego

„Jak nas widzą, tak nas piszą” mówi dobrze znane przysłowie. To prawda – nasz wygląd jest naszą wizytówką, to ja jego podstawie inni ludzi dokonują naszej oceny.

Ma to szczególne znaczenie na polu zawodowym – od tego, jak się prezentujemy zależy w dużej mierze to, czy nasi przełożeni i partnerzy biznesowi będą traktować nas jak godnych partnerów do rozmowy, a nasi podwładni darzyć nas szacunkiem. Przestrzeganie formalnego dress codu ma ogromne znaczenie, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach.

Podczas kompletowania odpowiedniej garderoby szczególne znaczenie zwrócić należy na garnitur. To on jest podstawą każdej stylizacji. Dobrze dobrany garnitur powinien nam służyć przez lata, dlatego najlepiej sprawdzi się klasyczny krój i jednolite, stonowane barwy – granat albo ciemniejsze odcienie szarości. Taki model pozwala na szeroki dobór dodatków, dzięki czemu wykorzystać go można na zarówno mniej, jak i bardziej formalne okazje.

Garnitur powinien być jak najlepszej jakości, dlatego najlepszym wyborem jeśli chodzi o materiał jest wełna, która jest trwała, wygodna w noszeniu i elegancko się prezentująca. Za najbardziej eleganckie modele uważa się te jednorzędowe. Poza uniwersalnym garniturem warto mieć też inne modele. Jeśli lubisz wzory postaw na prążki albo eleganckie kraty. Dobrze prezentują się garnitury dwurzędowe oraz trzyczęściowe, z kamizelką w takim samym bądź kontrastującym kolorze. Ważne, aby model był stonowany i dobrze dopasowany do sylwetki.

Garnitur to jednak dopiero początek. Równie ważne są dodatki. Najbardziej uniwersalna jest biała koszula wykonana z bawełny, dlatego jest to absolutny must have. Kolorowe koszule mogą ożywić stylizację, trzeba jednak wybierać je ze smakiem i wyłącznie na okazje, które na to pozwalają. Uzupełnieniem koszuli jest oczywiście krawat. W sytuacjach biznesowych postawić należy na modele jednolite lub w drobne, mało krzykliwe wzory. To samo tyczy się kolorów. Również w przypadku męskiego stroju „diabeł tkwi w szczegółach”. Uzupełnieniem każdego stroju powinny być eleganckie, skórzane buty, podobny pasek oraz elegancki zegarek. W takim stroju można śmiało podbijać świat biznesu.

Photo by Lukas from Pexels