kredyt_konsolidacyjny
Finanse

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

W obecnych czasach wielu z nas decyduje się na różnego rodzaju kredyty i pożyczki. Wynika to przede wszystkim z potrzeby, gdyż bardzo chcemy podnosić swój status społeczny, poprawiać jakość i komfort swojego życia, ale niestety nie zawsze dysponujemy potrzebną kwotą w danej chwili.

Odkładanie pieniędzy zwykle trwa bardzo długo i większość osób deklaruje, że nie potrafi odłożyć większej sumy pieniędzy na wybrany przez siebie cel. Najczęściej dlatego, że wydają cześć lub całość kwoty na zupełnie inny cel.

Na szczęście, z pomocą może przyjść wówczas pożyczki, kredyt lub zakup w formie rat. Choć takie raty i tak trzeba spłacać, to w znacznie niższej kwocie, co okazuje się znacznie prostsze niż zdobycie wymaganej sumy pieniędzy na raz. Niestety, zdarza się przy tym, że ktoś podejmie się spłacania wielu różnych kredytów i rat, nie radząc sobie z tym, bądź zmuszając się do pamiętania o każdej racie spłacanej w innym momencie. Aby nie musieć pamiętać o różnych ratach spłacanych w innym dniu miesiąca, można zdecydować się na kredyt konsolidacyjny.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?
Taki kredyt to doskonała alternatywa dla każdego, kto posiada co najmniej dwa kredyty lub pożyczki. Wystarczy pójść do wybranego przez siebie oddziału banku i złożyć wniosek o taki kredyt, wskazując jakie raty kredytów chcemy połączyć. Wówczas, doradca bankowy postara się wybrać najbardziej korzystną i najciekawszą opcję skonsolidowania tych kredytów.

Po podpisaniu odpowiednich dokumentów, bank dokona całkowitej spłaty wskazanych zadłużeń, a klient będzie zobowiązany do spłacania ustalonej raty we wskazanym dniu miesiąca. Będzie to jednak jedna rata, jasno określona, nie zaś wiele kwot spłacanych w różne dni. Warto także zaznaczyć, że konsolidowanie kredytów ma jeszcze jedną ważną zaletę. Jeśli jest to możliwe w danym przypadku, klient może rozłożyć w czasie swoją spłatę zadłużenia, rozciągając spłacanie kredytu na więcej miesięcy, a przy tym obniży swoją miesięczną ratę tak, by byla bardziej przystępna do spłacania.

Photo by rawpixel.com from Pexels